6 Eylül 2014 Cumartesi

Argan Yağı Cilt Lekesi

Cilt Lekeleri


Güneş, ısı, ışık, sivilce, alerji veya başka nedenlerle cildimizde lekeler oluşur. Bir çok kadın için istenmeyen bir durumdur cilt lekeleri, sonuç itibarıyla kadınlar asırlardır daha pürüzsüz daha berrak biğr cilt görünümünün peşindeler. Cilt lekelerini geçirmek için bir çok krem bakım ürünü veya kimyasal peeeling yapılır. 

Cilt lekelerini geçirecek en verimli metodlar, c vitamini, niacinamid b3 vitamini, arbutin, laktik asit gibi maddeler veya glikolik asit veya tca ile yapılan kimyasal peelinglerdir bunun haricindeki bir çok yöntem ve krem işe yaramaz.


Argan Yağı Cilt Lekesi


Argan yağının cilt lekesini geçirdiğine dair yanlış bilgiler kasıtlı olarak yayıldı, oysa argan yağı cilt lekelerini geçirmez. Cilt lekelerine iyi gelebilecek bir iki yağ vardır bunlar pirinç kepeği yağı ve nar çekirdeği yağlarıdır. Tekrarlayalım argan yağı cilt lekelerini geçirmez. Bu tarz anlatımlara ve vaatlere inanmayınız. Argan yağı çok iyi bir saç bakım yağıdır.

Hiç yorum yok:

Sorumluluk ve Telif

Bu blogdaki yazılar derleme bilgilerin sentezlenip yorumlamasıyla oluşmaktadır. Tıbbi bir kesinlik içermez. Bu blogda anlatılan yöntemlerden dolayı blog yazarı olarak sorumluluk kabul edilmez. Yazılarımı kaynak göstererek yayınlayabilirsiniz.